Yapım Tarihi – 2018
Süresi – 00:12:00
Formatı – Kurmaca, Renkli, Türkçe

Yönetmen – Veysel Çelik
Yapımcı – Asiye Alımcı Çelik
Yapım – Ava Film Consulting & Production
Senarist – Veysel Çelik
Görüntü Yönetmeni – Mehmet Yaşar Zengin
Kurgu – Veysel Çelik
Oyuncular – Alan Ciwan

Yönetmenliğini Veysel Çelik’in yaptığı, yapımcısının Asiye Alimci Çelik olduğu ve baş rolünde Alan Ciwan’ın yer aldığı Salvation Rain (Kefaret Yağmuru) filmi acı bir hatıranın peşinde 20 yıl sonra köyüne geri dönen Janya’nın bilinçaltındaki çatışmaya ve yaşadığı suçluluk duygusuna odaklanıyor.

2018’den bu yana dünyanın farklı ülkelerinde 50’den fazla film festivalinde seyirci ile buluşan Salvation Rain (Kefaret Yağmuru) artık dijital platform olan Blu TV’de izleyicileriyle buluşabilecek. Aşağıdaki bağlantıdan filmi izleyebilirsiniz.

Salvation Rain (Kefaret Yağmuru) BluTV

Çocukken, köyünde yaşanan bir gece katliamından kaçarak hayatta kalmayı başaran Janya, 20 yıl sonra köyüne geri döner. Kaybettiği yakınlarının acısını bilinçaltının derinliklerine gömmüştür. Dönmesiyle birlikte Janya’nın gecikmiş yas süreci başlar. Bu süreçte geçmiş ve bugün birbirine karışır. Janya artık çift zaman diliminde yaşar. Çocukluk ve yetişkinlik, dün ve bugün, inkar ve kabul, ölüm ve yaşam.

Veysel Çelik Kimdir?

Veysel Çelik yönetmen, yazar ve fotoğrafçıdır. İstanbul Marmara Üniversitesi’nde resim öğretmenliği eğitimini tamamladı. Fotoğraf ve Plastik Sanatlar gibi farklı disiplinlerde eğitimini sürdürdü. Sanat üretimini sinema yolu ile aktarmayı tercih ederek 2007 yılından bugüne kadar çeşitli kısa filmleri yönetti. 2019’dan beri Almanya’da çalışıyor ve film projelerini geliştiriyor.

Asiye Alimci Çelik Kimdir?

Türkiye ve Almanya’da sinema ve ekonomi hukuku alanında çalışan hukukçu ve film yapımcısıdır. 2017 yılında İstanbul ve Frankfurt’da faaliyet gösteren AVA Arthouse şirketini kurdu. Türk/Alman Sinema Hukuku alanında danışmanlık sağlamanın yanı sıra Türk ve Avrupa ortak yapımları için bir köprü olma misyonuyla çalışmalarına devam etmektedir.

Sosyal medyada paylaş

Muhammed Kül

Ege Üniversitesi İktisat mezunu. 2016'dan bu yana çeşitli platformlarda içerik üreticiliği yapmaktadır. 2019'da Ent Dergi'yi kurdu. Mülteci hakları alanında bağımsız aktivist olarak sivil toplum kuruluşlarıyla uluslararası projeler üretti. İzmir'de bir yatırım şirketinde yatırım uzmanı olarak çalışmaktadır. Ent Dergi'de strateji, planlama, araştırma ve geliştirme üzerine çalışıyor. Sürdürülebilir Yaşam prensibiyle kurulmuş bilgi ekosistemine katkı sağlayan bu platformda topluluk programını koordine ediyor. Twitter: @muhammedkul_
Published On: Eylül 11th, 2021Categories: Kültür & Sanat, Sinema0 Yorum

Leave A Comment