Dün akşam Moda Sahnesi’nde Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit’i izledim. Her anında inanılmaz keyif aldığım bir 90 dakika geçirdim. Bazen evimde koltuğuma uzanırken kendimi birden Moda Sahnesi’nde Nezaket Erden’in muhteşem performansını izlerken bulduğum anlarda bu pandemi işini çok seviyorum.

Oyunlar Sahneden Naklen olduğu için maalesef artık Dirmit’i izleyemiyorsunuz. Fakat diğer oyunları kaçırmamanız için sizinle Moda Sahnesi’nin Sahneden Naklen takvimini paylaşmak istiyorum.

Paylaşmak istediğim bir başka takvim ise Kadıköy Emek Tiyatrosu’nun etkinlik takvimi. Kadıköy Emek Tiyatrosu, bizleri düzenlediği online söyleşi ve atölyeler ile birbirinden değerli isimlerle buluşturuyor.

Bu oyunların ve etkinliklerin, tiyatroyla ilgilenenlere veya ilgilenmek isteyip de bulunduğumuz şartlarda nasıl yapacağını bilemeyenlere ilaç gibi geleceğini düşünüyorum.

Sanatın her alanındaki sanatçılarımız, çalışanlarımız ve işletmelerimiz gibi tiyatrolarımız da bu süreçte çok zorlanıyor. Bizlerin de onlara ‘ilaç’ olması gerektiğini düşünüyorum. Moda Sahnesi’nde bilet fiyatları inanılmaz uygun bir fiyattan, 25,00 TL’den başlıyor. Fakat olur da içinizden daha çok destek vermek gelirse diye 50,00 TL, 75,00 TL, 100 TL, 250 TL gibi seçenekler de var.

Ben bu akşam Sen Balık Değilsin Ki performansını izlemek için yine Moda Sahnesi’nde olacağım, orada görüşmek üzere diyelim mi?

 

MODA SAHNESİ, SAHNEDEN NAKLEN

19 Ocak

21:00 – Sen Balık Değilsin Ki / Çıplak Ayaklar Kumpanyası (Dans / Performans)

23 Ocak

21.00 – Yeni Bir Şarkı (Tiyatro)

24 Ocak

21.00 Biz (Çağdaş Dans & Müzik)

27 Ocak

21.00 – Adalet, Sizsiniz (Tiyatro)

29 Ocak

21.00 – (Tiyatro)

30 Ocak

21.00 – Babamı Kim Öldürdü? (Tiyatro)

31 Ocak

21.00 – Bir Kadın Uyanıyor (Tiyatro)

6 Şubat

21.00 – Bütün Çılgınlar Sever Beni (Tiyatro)

 

KADIKÖY EMEK TİYATROSU, ETKİNLİKLER

20 Ocak

20.00 – Prof. Dr. Hülya Nutku “Online Söyleşi”

30 Ocak

20.30 – Füsun Erbulak “Online Söyleşi”

4 Şubat

20.00 – Özlem Daltaban “Online Atölye”

 

Tiyatrosuz kalmayın, umutsuzluğa alışmayın!

https://www.modasahnesi.com/tr

https://kadikoyemektiyatrosu.com/

Sosyal medyada paylaş

Birce Demircan

"Sürekli tabuları dürtme, ayıpların üzerine yürüme eğilimindeyim" diyerek kendisini tanımlayan Birce'nin en çok kullandığı kelime ‘hissediyorum’. "Ben sürekli bir şeyler hissediyorum ve bu hisleri temellendirebilmek için yazmaya ihtiyaç duyuyorum. Herkesin okumasına ise ihtiyaç duymuyorum fakat herkesin okumasını istiyorum. 6 yaşımda okuma yazma öğrendiğimde ilk yaptığım şey bir çocuğa aşk mektubu yazıp vermek olmuştu. Birce ben, hissediyorum ve yazıyorum"
Published On: Ocak 19th, 2021Categories: Kültür & Sanat, Tiyatro0 Yorum

Leave A Comment