Muhammed Kül
Ent Dergi'nin imtiyaz sahibi ve idari koordinatörü. Ege Üniversitesi İktisat mezunu. Human Rights Agenda(İHGD) gönüllüsü ve insan hakları aktivisti. Ekşi Sözlük ve Onedio gibi çeşitli platformlarda içerik üreticiliği ve yazarlık yaptı. İzmir'de yaşıyor ve GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş'de Forex departmanında çalışıyor.
Gizem Yerik
Uludağ Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi / Dramatik Yazarlık bölümünde müzmin öğrenci. Ent Dergi'de Genel Yayın Yönetmeni, İz Gazete'de köşe yazarı, dönem dönem drama eğitmeni. Azılı bir feminist, bedbaht bir heteroseksüel, vegan olamamış bir vejetaryen. Kendini insan sanan bi' kız köpeğin annesi. Beyanı kadın, anti-faşist bir dünya vatandaşı.
Ceyhun Dönmez
Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu. Ent Dergi kurucularından ve editörlerinden. Bir kedi bir köpek babası.
İrem Tutcu
Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi. İki senedir sürdürülebilirlik danışmanlığı alanında stajyer olarak çalışmakta olan Tutcu, ileride sürdürülebilir ve etik işletme konusuyla ilgili akademik çalışmalar yapmak istemektedir. Küçük yaştan itibaren insan hakları aktivisti olmak hayaliyle büyümüştür. Son yıllarda ise çevre, hayvan hakları ve mülteci hakları alanlarında çeşitli STK’lerde aktivizm faaliyetlerini sürdürmektedir. Yoga, plant-based aşçılık ve sinema gibi hobilerinin yanında küçüklükten bu yana en sevdiği hobisi olan yazmayı da bu amaçta kullanmaya karar vermiştir. Bu doğrultuda, ENT Dergi'de Ekoloji Bölümü editörlüğü yaparken içerik üretmekte ve çeviriler yapmaktadır.
Fatma Kızılırmak
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Şu anda Wroclaw Ekonomi Üniversitesi’nde yüksek lisansını yapmakta. Özellikle ekonomi, politika ve feminizm üzerine okumalar yapmayı sever. Ursula Le Guin diyarını ziyaret etmek hobilerinden sadece biri. Şu sözü her daim aklında ‘…küçük ama derin bir umudunun bilincindeydi.’ Queer feminist bir hak savunucusu. Ukulele çalıyor.
Beste Begüm Yigit
Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden taze mezun. Ent Dergi'de yazar ve Yaşam Kategorisi editörü. Kendini tanımlamayı ve kimliği reddeden biri. Hayvan sömürüsüne karşı. Kadın, LGBTİ+ ve azınlıklar konusunda aktivist. Analog makinelere, tiyatroya ve bağımsız sinemaya ilgili. Çoğunlukla okur kimi zaman yazar.
Ömer Aygül
Ent dergi ekoloji editörü. Meslek lisesi bilişim teknolojileri mezunu. IT uzmanlığı ve satın alma uzmanlığı alanlarında çalıştı. Taze veganlardan. Şiir ve öykü alanında yazılar yazıyor. Ruh ve beden sağlığını muhafaza etmek için yoga / meditasyon yapıyor. İran sineması ve Abbas Kiarostami ile alakalı onunla ters düşmenizi tavsiye etmem.
Begüm Acar
"Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi, ENT Dergi yazarı ve Ekoloji editörü. Çocukken hayali belediye başkanı olmak iken, Hukuk Fakültesi'nin getirdiği şok ile ileride üzüm bağı işletmek istiyor. Özellikle, uluslararası ceza hukuku ve insan hakları hukukuyla ilgileniyor. Tek bir şeyle ilgilenmeye bünyesi elvermediği için aklı daima birden fazla projeyle meşgul. Boş zamanlarında çevresindeki insanlara MBTI ve Enneagram testleri yapıyor. Hukuk dışında psikoloji ve mimari ile de ilgileniyor."
Ezgi Şahin
Ege Üniversitesi Almanca Mütercim–Tercümanlık öğrencisi ve Ent Dergi'de sorumlu yazı işleri müdürü. Çokça sanat tarihi ve toplumsal cinsiyet okumaları yapıyor. Sinemaya, edebiyata düşkün fakat hepsinden öte Jane Eyre ve Peter Pan onun kutsalı. Çocukken okuduğu bir sözse hep zihninin bir köşesinde: ‘’….ve ölüm vaktim geldiğinde aslında hiç yaşamamış olduğumu keşfetmemek için.’’
Ahmet Furkan Tunahanlı
Ent Dergi Kültür&Sanat Editörü. Anadolü Üniversitesi Adalet Bölümü Öğrencisi. Kafkaokur Dergisi ile okuma alışkanlığı kazanıp sonradan yazı yazmaya başladı. Rol Modelleri Buket Uzuner ve Franz Kafka.
Deniz Bayramoğlu
Ent Dergi Kültür&Sanat editörüdür. Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisidir. Küçük yaşlarından itibaren resim ve edebiyat alanları ile ilgilenmiştir. Sanat tarihi, sanat felsefesi ve tasarım alanları ile ilgilenmektedir. Eğitim hayatının yanında paralel olarak gönüllü faaliyetler yürütmüştür. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu, Nilüfer Gençlik Meclisi, Türk Psikologlar Derneği, Nesin Köyleri, Enstitü Fabrika gibi topluluklarda gönüllü olarak yer almıştır ve yer almaktadır. Resim, edebiyat ve psikoloji alanlarında çalışmalar yapmaya devam etmektedir.
Gökalp Yelken
2001 yılında Sakarya'da doğdu. İlk ve ortaöğretimini doğduğu şehirde tamamladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazandı, akademik hayatına Ankara'da devam ediyor. Bu sırada da ailesi Eskişehir'e taşındığı için Eskişehir'de ikamet ediyor. Ent Dergi'de bilim kategorisi editörü olarak çalışıyor ve aynı zamanda düzenli olarak yazılar yazıyor.
Aleyna Kaltalıoğlu
Ent Dergi'de Çeviri Editörü. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde öğrencidir. Yoga yapmaya ve sokak hayvanları ile vakit geçirmeye bayılıyor. Balkonunda küçük bir serası var, sebze yetiştiriyor. Doğa, hayvan ve yeşilliğin korunması ve iyileştirilmesi konularında okur-yazar.
Hamza Gürkan Yıldırım
29 Aralık 1995 İzmir doğumlu ve İzmir'in Doğançay mahallesinde oturuyor. Ege Üniversitesinde Makine, Resim ve Konstrüksiyon önlisans mezunudur. Şu anda ise Dgs ile geçiş yaptığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünü okuyor. Entdergi'de yazar ve sosyal medya editörü. Hayvan hakları temelli hissedebilen her canlının yaşam hakkının olduğunu savunan ve vegan yaşama uygun bir şekilde yaşamı düzenleyen Gürkan aynı zamanda vegan aktivist olarak bu yönde ki mücadelesini sürdürüyor.
Dimaze Duruk
Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarım Bölümü öğrencisi. Henüz toy bir sinemacı ama sanata ve sanatçıya sevgisi kocaman. Ortaokuldan beri yoldaşı olan klasik gitarla sürekli mesafeyi korusada tam tersi şarkı söylemeyi çok sever, dinlemeyi de ayrı sever tabi. Merhametin empatiyle ayrılmaz bir bağı olduğunu düşünüyor. Bu yüzden farklı hikayeler ve farklı yaşamları keşfetmeyi, kendince o yaşamlara dokunabilmeyi hayata geliş amacı olarak görüyor. Dünyasının hepinizi sarması umuduyla çokça sevgi diliyor.
Dilara Çelik
Akdeniz Üniversitesi mezunu, mesleğe küsmüş gazeteci. Ent Dergi gündem editörü/yazarı. Fotoğraf tutkunu, özel fotoğrafçı. Babasının prensesi olamayan biri. Bir köpek annesi. Eski sosyalist şimdilerde aktivist. Zırhı paslanmış bir kahraman.