Muhammed Kül

MUHAMMED KÜL

İmtiyaz sahibi

Ent Dergi’nin imtiyaz sahibi. Ege Üniversitesi İktisat mezunu. Human Rights Agenda (İHGD) gönüllüsü ve insan hakları aktivisti. Ekşi Sözlük ve Onedio gibi çeşitli platformlarda içerik üreticiliği ve yazarlık yaptı. İzmir’de yaşıyor ve GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş’de Forex departmanında çalışıyor.

Ceyhun Dönmez

CEYHUN DÖNMEZ

Planlama Koordinatörü

Ege Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı mezunu. Ent Dergi kurucularından. Göç ve mültecilik konularında çalışıyor. Edward Said’in “Sürgün Edebiyatı ve Ortadoğu’da Kültürel Göç” konsepti kapsamında Türkiye’nin dışında bir araya geldiği göçmenlerle “Modern Anlamda Sürgün Nedir?” sorusunu araştırıyor. Asla büyümek istemeyen çocuk Peter Pan’ın hikayeleriyle büyümüş, şimdilerde kendi kurduğu Neverland’inde kendi sıradan amaçlarının peşinde koşuyor. Bir kedi bir köpek babası.

Ömer Aygül

ÖMER AYGÜL

Genel Yayın Yönetmeni

Meslek lisesi bilişim teknolojileri mezunu. IT uzmanlığı ve satın alma uzmanlığı alanlarında çalıştı. Taze veganlardan. Şiir ve öykü alanında yazılar yazıyor. Ruh ve beden sağlığını muhafaza etmek için yoga / meditasyon yapıyor. İran sineması ve Abbas Kiarostami ile alakalı onunla ters düşmenizi tavsiye etmem.

Gizem Yerik

GİZEM YERİK

Uludağ Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi / Dramatik Yazarlık bölümünde müzmin öğrenci. Ent Dergi’de Genel Yayın Yönetmeni, İz Gazete’de köşe yazarı, dönem dönem drama eğitmeni. Azılı bir feminist, bedbaht bir heteroseksüel, vegan olamamış bir vejetaryen. Kendini insan sanan bi’ kız köpeğin annesi. Beyanı kadın, anti-faşist bir dünya vatandaşı.

Ezgi Şahin

EZGİ ŞAHİN

Yazı İşleri Müdürü

Ege Üniversitesi Almanca Mütercim–Tercümanlık öğrencisi. Çokça sanat tarihi, feminizm, toplumsal cinsiyet, felsefe okumaları yapıyor. 41 kere feminist, Arthouse canlısı. Gezmeyi ve an’ları fotoğraflamaktan hoşlanır. Çocukken okuduğu bir sözse hep zihninin bir köşesinde: ‘’….ve ölüm vaktim geldiğinde aslında hiç yaşamamış olduğumu keşfetmemek için.’’

Aleyna Kaltalıoğlu

ALEYNA KALTALIOĞLU

İdari Koordinatör

Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunu. Çevirmenlik ve editörlük yapmakla birlikte Ent Dergi ve çeşitli mecralarda içerik üretmektedir. Yeraltı edebiyatı, ütopik/distopik romanlar ve sanat filmleri ile ilgileniyor. Doğa, hayvan ve yeşilliğin korunması ve iyileştirilmesi konularında okur-yazar, aynı zamanda TEMA Vakfı gönüllüsü.

Beste Begüm Yiğit

BESTE BEGÜM YİĞİT

İçerik Üreticisi (Canlı Yayın – Podcast – Sözlük)

Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden taze mezun. Ent Dergi’de yazar ve Yaşam Kategorisi editörü. Kendini tanımlamayı ve kimliği reddeden biri. Hayvan sömürüsüne karşı. Kadın, LGBTİ+ ve azınlıklar konusunda aktivist. Analog makinelere, tiyatroya ve bağımsız sinemaya ilgili. Çoğunlukla okur kimi zaman yazar.

Deniz Bayramoğlu

DENİZ BAYRAMOĞLU

Ent Dergi Kültür&Sanat editörüdür. Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisidir. Okuduğu bölüme aşıktır. Küçük yaşlarından itibaren resim ve edebiyat alanları ile ilgilenmiştir. Özellikle sanat tarihi, sanat felsefesi, resim ve grafik tasarım alanlarında kendini geliştirmeye çalışmaktadır. TPÖÇG, Nilüfer Gençlik Meclisi, Nesin Köyleri, Bambu Gönüllü Eğitim Platformu, Türk Psikologlar Derneği, Bir Küçük Mucize Derneği, Enstitü Fabrika gibi topluluklarda gönüllü olarak yer almış ve yer almaya devam etmektedir. Sanatın ve sevginin gücü ile başka bir dünyanın mümkün olduğuna inanmaktadır.

İrem Tutcu

İREM TUTCU

Dijital Pazarlama Stratejisti ve Ekoloji Editörü

Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi. İki senedir sürdürülebilirlik danışmanlığı alanında stajyer olarak çalışmakta olan Tutcu, ileride sürdürülebilir ve etik işletme konusuyla ilgili akademik çalışmalar yapmak istemektedir. Küçük yaştan itibaren insan hakları aktivisti olmak hayaliyle büyümüştür. Son yıllarda ise çevre, hayvan hakları ve mülteci hakları alanlarında çeşitli STK’lerde aktivizm faaliyetlerini sürdürmektedir. Yoga, plant-based aşçılık ve sinema gibi hobilerinin yanında küçüklükten bu yana en sevdiği hobisi olan yazmayı da bu amaçta kullanmaya karar vermiştir. Bu doğrultuda, ENT Dergi’de Ekoloji Bölümü editörlüğü yaparken içerik üretmekte ve çeviriler yapmaktadır.

Begüm Acar

BEGÜM ACAR

“Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi, ENT Dergi yazarı ve Ekoloji editörü. Çocukken hayali belediye başkanı olmak iken, Hukuk Fakültesi’nin getirdiği şok ile ileride üzüm bağı işletmek istiyor. Özellikle, uluslararası ceza hukuku ve insan hakları hukukuyla ilgileniyor. Tek bir şeyle ilgilenmeye bünyesi elvermediği için aklı daima birden fazla projeyle meşgul. Boş zamanlarında çevresindeki insanlara MBTI ve Enneagram testleri yapıyor. Hukuk dışında psikoloji ve mimari ile de ilgileniyor.”

Gökalp Yelken

GÖKALP YELKEN

Bilim Editörü

2001 yılında Sakarya’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini doğduğu şehirde tamamladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandı, akademik hayatına Ankara’da devam ediyor. Bu sırada da ailesi Eskişehir’e taşındığı için Eskişehir’de ikamet ediyor. Ent Dergi’de bilim kategorisi editörü olarak çalışıyor ve aynı zamanda düzenli olarak yazılar yazıyor.

Hamza Gürkan Yıldırım

HAMZA GÜRKAN YILDIRIM

Sosyal Medya Sorumlusu

29 Aralık 1995 İzmir doğumlu ve İzmir’de yaşıyor. Ege Üniversitesinde Makine, Resim ve Konstrüksiyon önlisans mezunudur. Şu anda ise Dgs ile geçiş yaptığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünü okuyor. Ent Dergi yazarı ve sosyal medya editörü. Hayvan hakları temelli hissedebilen her canlının yaşam hakkının olduğunu savunan ve vegan yaşama uygun bir şekilde yaşamı düzenleyen Gürkan aynı zamanda vegan aktivist olarak bu yönde ki mücadelesini sürdürüyor.

Güleycan Söner

GÜLEYCAN SÖNER

Yaşam Editörü

1996 doğumlu. Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İnsan hakları üzerine okumayı, yazmayı sever. İstanbulda yaşıyor. Her canlının yaşam hakkına saygılı bir hayat sürmeye çabalıyor.

Ahmet Furkan Tunahanlı

AHMET FURKAN TUNAHANLI

Kültür & Sanat Editörü

Ent Dergi Kültür&Sanat Editörü. Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü Öğrencisi. Taze Vejetaryen, Pro-feminist. Kafkaokur Dergisi ile okuma alışkanlığı kazanıp sonradan yazı yazmaya başladı. Rol Modelleri Buket Uzuner ve Franz Kafka. Franz Kafka’ya olan hayranlığı öyle büyük ki yeni tanıştığı insanlara kendini Furkan Kafka olarak tanıtıyor.

Fatma Kızılırmak

FATMA KIZILIRMAK

Yaşam Editörü

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Şu anda Wroclaw Ekonomi Üniversitesi’nde yüksek lisansını yapmakta. Özellikle ekonomi politik, feminizm ve toplumsal cinsiyet üzerine okumalar yapmayı sever. Ursula Le Guin diyarını ziyaret etmek hobilerinden sadece biri. Şu sözü her daim aklında ‘…küçük ama derin bir umudunun bilincindeydi.’ Queer feminist bir hak savunucusu. Ukulele çalar.

Dimaze Duruk

DİMAZE DURUK

İçerik Üreticisi

Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarım Bölümü öğrencisi. Henüz toy bir sinemacı ama sanata ve sanatçıya sevgisi kocaman. Ortaokuldan beri yoldaşı olan klasik gitarla sürekli mesafeyi korusa da tam tersi şarkı söylemeyi çok sever, dinlemeyi de ayrı sever. Merhametin empatiyle ayrılmaz bir bağı olduğunu düşünüyor. Bu yüzden farklı hikayeler ve farklı yaşamları keşfetmeyi, kendince o yaşamlara dokunabilmeyi hayata geliş amacı olarak görüyor. Dünyasının hepinizi sarması umuduyla çokça sevgi diliyor.

Zeynep Sena Sökmen

ZEYNEP SENA SÖKMEN

Çeviri Editörü

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi ve yarışmaya Ankara’dan katılıyor. Sıkı bir feminist. Rock’n roll ve The Beatles aşığı. Resim yapmayı, kitap okumayı, müzik dinlemeyi ve sinemayı seviyor. Çevirinin yanı sıra senaryo yazmakla ve edebiyatla ilgileniyor. Kendi kitaplarını yazıyor.