Sosyal medyada paylaş

Dünya’nın en ünlü kahkülleri: Oğluna göre, Audrey Hepburn güzelliğiyle ilgili aldatmacayı asla anlayamadı. (Foto: obs)

Burnu çok büyük, vücudu oldukça inceydi: Oyunculuk ikonu olan Audrey Hepburn, neden bir güzellik örneği olarak kabul edildiğini asla anlamadı. Hepburn’ün oğlu Luca Dotti, ABD dergisi “Vanity Fair” ile yaptığı röportajda ünlü annesinden ve yaşlanmaya karşı olağanüstü tutumundan bahsetti. 

Audrey Hepburn, taşrada bir eşek ile poz veriyor.

Audrey Hepburn, taşrada bir eşek ile poz veriyor, Boredpanda

Audrey Hepburn: Moda ve güzellik söz konusu olduğunda bir ikondu lakin güzel olduğunu düşünmüyordu. Amerikan dergisi Vanity Fair’e verdiği röportajda Hepburn’ün oğlu Luca Dotti, ünlü annesi ve Roma’daki hayatı hakkında konuştu. Dotti yakında “Audrey in Rome” adında bir albüm yayınlayacağından bahsetti. İtalya’da yaşamış olan aktristin hayatı, günümüzde Hollywood yıldızlarının sık sık izole edilmiş yaşamlarıyla karşılaştırıldığında, nispeten normal sayılırdı.

“Gözlerden uzakta veya parmaklıklar ardında bir hayat yaşamadı; etrafta dolaşırdı ve herkes onu tanırdı. Şehrin bir parçasıydı.”

Audrey Hepburn elinde uçan balonlarla şehirde poz veriyor.

Audrey Hepburn elinde uçan balonlarla şehirde poz veriyor, Boredpanda

Sadece yaşam tarzı değil, aynı zamanda kendi dış görünüşüne karşı tutumu da oldukça normaldi: Dotti, annesinin yıllar sonra ikonik statüye ulaşacak olan benzersiz görünümünü, küçük kusurların iyi bir karışımı olarak gördüğünü ifade etti.

 “Büyük bir burnu ve büyük ayakları olduğunu düşünüyordu, çok zayıftı ve göğüsleri büyük değildi. Aynaya bakıp, ‘İnsanların beni neden güzel gördüğünü anlamıyorum’ diyordu.”

Bu gibi ifadeler, diğer ünlüler arasında bozuk bir özalgı gibi görünürken, Hepburn’de ise başarıdan önce alçakgönüllülük olarak görünüyor. Oğlu onu sevgi dolu bir anne ve yerli bir kadın olarak tanımlıyor.

Dış görünüşüne karşı duyduğu tatminsizlik onu hiçbir zaman etkilememişti, aksine Hepburn yaşlanma sürecini hoş bir olay olarak gördü.

“Kadınların genç görünmek için gösterdiği çabalara her zaman şaşırırdı. Aslında yaş almaktan çok mutluydu çünkü bu kendisi için daha fazla zaman, ailesi için daha fazla zaman ve Hollywood’un gençlik ve güzellik çılgınlığından ayrılmak anlamına geliyordu.”

Audrey Hepburn,1988.

Audrey Hepburn,1988. Boredpanda


Kaynak: Interview mit Sohn: Audrey Hepburn fand sich nicht schön – Stil – SZ.de (sueddeutsche.de)

Sosyal medyada paylaş

Vuslat Koç

Vuslat Koç
Ege Üniversitesi Almanca Mütercim - Tercümanlık öğrencisi. İnsan psikolojisi odaklı yazılar yazmaktan, tarihten ve kozmetik sektörünün yeniliklerini takip etmekten çok hoşlanır. Ayrıca kendisi blog yazar ve Instagram'da minik bir influencer'dır.

Leave A Comment